W ramach współpracy pomiędzy wodzisławskimi ZSP a Sądem Rejonowym odbył się konkurs plastyczny zorganizowany na okoliczność uczczenia obchodów 70-lecia istnienia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śl. W konkursie wzięło udział 11 prac, z których jury wyłoniło 5 najlepszych. I miejsce zajęła Emilia Górka, II miejsce: Paulina Buchalik, III miejsce: Natalia Paleczny. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić również dwie prace - Marty Wnuk i Wiktorii Worek. Prace zaprezentowane zostały podczas uroczystości obchodów 70-lecia SR w Wodzisławiu Śl. a następnie przez tydzień były eksponowane w gmachu wodzisławskiego sądu.
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny wyróżnienia zdobyli uczniowie naszej szkoły:
• Rafał Warło z klasy 1A
• Kamil Śliwa z klasy 2A
• Martyna Irczyk z klasy 3A
• Mykhailo Hodovanets z klasy 3E
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!
W ramach projektu „Młodzi Młodszym” uczniowie naszego „Plastyka” przekazali kolejne obrazy, które już trafiły na korytarz klas 1–3 w Szkole Podstawowej nr 28. Te wyjątkowe prace plastyczne nie tylko ozdobią szkolne wnętrza, ale przede wszystkim będą pełnić rolę inspirującej przestrzeni dla najmłodszych uczniów – rozwijając ich wyobraźnię, wrażliwość estetyczną i zachęcając do własnych twórczych poszukiwań.
Każdy obraz to osobista opowieść, która może stać się początkiem rozmowy, impulsem do nauki lub po prostu chwilą zadumy. Wierzymy, że obecność sztuki w codziennym życiu dziecka buduje wrażliwość i otwartość na świat.
Klasa 1A postanowiła zamienić szkolne ławki na stolicę państwa i... wyruszyła w niezapomnianą, trzydniową wyprawę do Warszawy w dniach 4–6 czerwca! Zaczęło się dynamicznie – podróż pociągiem, a potem już tylko atrakcja goniła atrakcję. Od historii po nowoczesność – zobaczyli Muzeum POLIN, gdzie zatrzymali się na lekcję tolerancji i historii, i Muzeum Powstania Warszawskiego, które poruszyło każdego. Poczuli się jak pasażerowie PRL-u, jadąc kultowym "ogórkiem" z 1975 roku – bez klimatyzacji, ale za to z klimatem! Przemierzając dzielnicę Pragę, odkryli zupełnie inną twarz stolicy. Zoabczyliśmy „praskie Maryjki”, klimatyczne podwórka, murale i Centrum Koneser. W Centrum Nauki Kopernik ruszyli w kosmiczną podróż śladami sondy Voyager – w Planetarium niektórzy naprawdę odlecieli! W Sejmie sprawdzali, czy fotel marszałka i ławy sejmowe są wygodniejsze od szkolnej ławki (potwierdzają – tak, ale tylko trochę).Zachwyciło ich Stare Miasto swoją historią, ale i Muzeum Iluzji, gdzie rzeczywistość płata figle, a grawitacja chwilami... nie działa. A gdy patrzyli na nowoczesne warszawskie wieżowce, poczuli, że Warszawa to naprawdę miasto kontrastów – gdzie historia spotyka przyszłość. W nogach mają ponad 30 kilometrów, w głowach mnóstwo wspomnień, a w sercach… ochotę na kolejne przygody!
Prace naszych utalentowanych uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych trafiły już do pierwszych szczęśliwych odbiorców! Kubuś Puchatek, Luluś i Bluey zamieszkali na dobre w Miejskim Żłobku „Serduszko” w Radlinie, gdzie od teraz będą cieszyć oko i serce najmłodszych.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za ciepłe przyjęcie i troskliwą opiekę nad naszymi bajkowymi arcydziełami!
A to jeszcze nie koniec!
Uczniowie drugiej klasy Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział w wyjątkowym projekcie artystycznym „Kopalnia ROW na płótnie. Największa kopalnia węgla kamiennego w Polsce”, którego pomysłodawcą był Dawid Panic.
27 maja 2025 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pszowie odbył się wernisaż wystawy malarskiej. Prace młodych artystów pięknie prezentowały się w odrestaurowanej przestrzeni po byłej kopalni Anna, tworząc niezwykłą atmosferę łączącą sztukę z przemysłowym dziedzictwem regionu. Już od 7 czerwca przez cały miesiąc wystawę będzie można oglądać w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt i zachęcamy do odwiedzenia tej wyjątkowej ekspozycji!